• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Wsparcie Ciała

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Co oznacza wsparcie ciała?

Prawidłowe wsparcie ciała podczas snu jest kluczowe dla prawidłowego snu i ułożenia kręgosłupa. Aby zapewnić prawidłowe wsparcie ciała, niezbędne jest posiadanie materaca, który utrzymuje ciało w odpowiedniej pozycji. Noc to najważniejszy czas dla organizmu na regenerację, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że materac jest optymalny dla danego typu ciała. Możliwość dostosowania materaca gra ważną rolę w zapewnieniu optymalnego wsparcia ciała.

Odciążenie kręgosłupa

Kręgosłup, który łączy różne części szkieletu, odgrywa podstawową rolę podczas leżenia. Zdrowy kręgosłup zapewnia wyprostowaną postawę i mobilność. W tym przypadku należy zadbać o to, aby kręgosłup zachował swój naturalny kształt, patrząc z boku powinien on tworzyć podwójną krzywiznę S. Tylko materace ortopedyczne mogą pomóc w przypadku schorzeń kręgosłupa (paraliż lub schorzenia kręgosłupa), a także bólu pleców.

Podczas leżenia krążki międzykręgowe, które leżą między dwoma kręgami, mają możliwość uzupełniania płynów i składników odżywczych. W ciągu dnia ucieka to przez ciągły stres. Aby amortyzować wstrząsy i uderzenia w ciągu dnia, proces ten jest bardzo ważny i wymaga optymalnego wsparcia ciała podczas leżenia. Jeśli jednak maksymalne odciążenie nie jest dozwolone w nocy, może to prowadzić do nieprawidłowego ułożenia. Może to na przykład prowadzić do długotrwałych uszkodzeń, takich jak ból, napięcie i zła postawa. Dlatego ważne jest, aby materac zapewniał odpowiednie odciążenie, niezależnie od pozycji spania.

Połączenie wybranych materiałów z materaca Emma pozwala na idealne dopasowanie. To sprawia, że wybór stopnia twardości materaca jest bardzo ważny. Bez względu na to, jak ciężka lub lekka jest masa ciała, dzięki współdziałaniu warstwy Airgocell, pianki wiskoelastycznej i wspierającej zimnej pianki, ciężar ciała rozkłada się równomiernie.

Wsparcie ciała w różnych pozycjach do spania

Na plecach: Ponieważ tylna część ramion często nie zmienia swojej pozycji podczas snu, należy zadbać o bardzo dobre podparcie szyi. Zapadanie się lub leżenie zbyt wysoko w stosunku do głowy może powodować ból szyi i ramion. Materac punktowo elastyczny i adaptacyjny jest tutaj idealny.

Na boku: Spanie na boku odciąża plecy. Należy zadbać o to, aby szyja była podparta poduszką. W przeciwnym razie występuje nieprzyjemny nacisk spowodowany załamaniem między głową a ramieniem, co może prowadzić do napięcia w części szyjnej.

Pozycja na brzuchu: Ponieważ osoba śpiąca w pozycji na brzuchu jest zwykle bardzo płaska, należy wziąć pod uwagę wybór poduszki, która zapewnia całkowite podparcie ciała. W przypadku mocno wypełnionej poduszki głowa jest najczęściej nadmiernie rozciągnięta. W takiej sytuacji zalecana jest płaska poduszka, która nie tworzy zbyt dużej różnicy wysokości głowy w stosunku do ciała.

Materac Emma i wsparcie ciała

Nasz materac Emma został zaprojektowany tak, aby zapewnić odpowiednie podparcie ciała dzięki hybrydowej strukturze 3 warstw: Wspierającej zimnej pianki, która zapewnia niezbędny przeciwciśnienie niezależnie od pozycji spania, wiskoelastycznej pianki z pamięcią, która rozkłada nacisk i dostosowuje się do unikalnych konturów ciała oraz punktowo elastycznej i oddychającej warstwy Airgocell®. Materac Emma Original ma średnią twardość, którą można regulować za pomocą nakładki z pianki z pamięcią kształtu, zaprojektowanej tak, aby zapewnić pełne podparcie ciała.