• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Ból Pleców

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Co powoduje ból pleców?


Jeśli odczuwasz ciągły ból pleców, przyczyną może być materac. Dobra postawa podczas snu jest ważna, a materac z dobrym podparciem może zapewnić utrzymanie zdrowego kręgosłupa i pomóc w łagodzeniu bólu pleców. Bolące plecy mogą prowadzić do problemów w codziennym życiu i powodować problemy zdrowotne w przyszłości. Ponieważ spędzasz jedną trzecią swojego życia śpiąc, ważne jest, aby zainwestować w porządny materac. Dobry materac złagodzi ból pleców i dostosuje się do naturalnego ułożenia kręgosłupa. Zmniejszy to nacisk na krzywizny kręgosłupa i szyi.


Materac powinien zapewniać odpowiednie wygięcie kręgosłupa. To znaczy, że podczas snu szyja powinna być wygięta w kierunku gardła. Środek pleców powinien być wygięty na zewnątrz lub do tyłu, a dolna część pleców powinna być zawsze wygięta do przodu w kierunku brzucha. Materac powinien również zapewniać wystarczające podparcie stawom, mięśniom i więzadłom ciała. Te części ciała są intensywnie używane w ciągu dnia i potrzebują czasu na regenerację. Ponadto materac powinien być wymieniany co 8-10 lat, w przeciwnym razie jakość materaca ulegnie pogorszeniu i najprawdopodobniej nie zapewni odpowiedniego wsparcia, jakiego potrzebują plecy.


Materac piankowy z pamięcią kształtu i ból pleców: najlepszy materac na ból pleców


Dzięki swojej zdolności do szybkiego dopasowywania się do ciała, umożliwiając w ten sposób idealne odciążenie i maksymalny komfort, materac z pianki memory może być idealnym rozwiązaniem na ból pleców. Nasz materac Emma Original składa się z 3 warstw: Zimna pianka, która zapewnia wsparcie w dolnej części pleców i ramion, warstwa pianki adaptacyjnej z pamięcią kształtu zapewniająca odciążenie i wsparcie kręgosłupa oraz punktowo elastyczna pianka Airgocell®, która ma strukturę otwartych porów, dzięki czemu jest oddychająca i elastyczna.


Jaka jest najlepsza twardość materaca na ból pleców?


Chociaż wiele osób uważa, że twardy materac zapewni najlepsze wsparcie dla bolących pleców, udowodniono w wielu badaniach, że średnio twardy materac jest optymalny dla kręgosłupa. Spanie na zbyt twardym materacu może powodować bóle stawów i mięśni. Miękkie materace zapewniają słabe lub żadne wsparcie dla pleców i punktów nacisku ciała. Optymalnym wyborem byłby materac o średniej twardości, który pozwala ciału lekko zapaść się w materac, utrzymując w ten sposób kręgosłup w jednej linii i zapewniając odpowiednią ilość wsparcia dla ciała. Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju materaca należy zawsze skonsultować się z lekarzem.