• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Czyszczenie materaca

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 

Loading

Edytowane w dniu 

Loading

Jak czyścić materac, aby zapewnić sobie świeży sen?


Większość ludzi spędza jedną trzecią swojego życia w łóżku, dlatego ważne jest, aby materac był czysty i świeży. Ale jak czyścić materac? Oto kilka wskazówek!


Czy Twój materac ma oporne plamy? Czy spałbyś na zużytym materacu? Warto zlecić czyszczenie materaca profesjonalnej pralni chemicznej. Mogą oni zapewnić głębokie czyszczenie i są w stanie usunąć duże plamy, pleśń, bakterie, martwe komórki skóry i niechciane owady.


Codzienną konserwację materaca można z łatwością wykonać samodzielnie. Nawet jeśli nie cierpisz na nocne poty, ważne jest, aby regularnie czyścić materac, aby uzyskać optymalny klimat snu. Nie daj bakteriom i grzybom szansy na walkę! Przy zakupie materaca sugerujemy zakup materaca ze zdejmowanym pokrowcem. Pokrowiec można regularnie prać w pralce. Trudne plamy można usunąć za pomocą zwykłego detergentu lub środka do czyszczenia tkanin . Plamy z moczu najlepiej usuwać octem, a plamy z krwi zwykłą wodą. Większe plamy można usunąć za pomocą odkurzacza parowego. Uważaj na nadużywanie wody- nadmiar wilgoci może zwiększyć ryzyko pleśni. W razie wątpliwości należy dokładnie wysuszyć materac powietrzem w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Od czasu do czasu można również usunąć kurz za pomocą odkurzacza. Dzięki regularnemu czyszczeniu materac pozostanie świeży i będzie służył dłużej.


Czyszczenie materaca Emma


Traktuj materac Emma z należytą starannością! Pokrowiec jest zdejmowany i bardzo łatwy w czyszczeniu. Wystarczy rozpiąć suwak i oddzielić górną część od dolnej. Można go prać w temperaturze 40°C. Niewielkie plamy można łatwo usunąć za pomocą ciepłego i delikatnego detergentu. Specjalna oddychalność i otwartokomórkowa struktura podstawowych materiałów zapewniają niezależny system wentylacji, dzięki czemu materac jest przewiewny i czysty.