• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Klimat Snu

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Czym jest klimat snu?


Klimat jest ogólnie opisywany jako stan atmosfery w określonym miejscu. Klimat snu, szczególnie w odniesieniu do sypialni, odnosi się głównie do cyrkulacji i wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Aby dobrze i wygodnie spać, nie może być zbyt ciepło, ale też nie może być zbyt zimno. Idealna temperatura pokojowa dla dobrego snu to między 16 a 21 stopni. Ponadto, wilgotność powietrza powinna wynosić 40% - 60%. Nawilżacze i osuszacze powietrza są dobrymi narzędziami do regulacji prawidłowej temperatury i wilgotności w domu.


Tworzenie idealnego klimatu snu


Indywidualne i osobiste potrzeby w zakresie ciepła i zimna różnią się i wpływają na klimat snu. Na przykład kobiety zazwyczaj potrzebują cieplejszej temperatury w pomieszczeniu niż mężczyźni. Również osoby z niższym ciśnieniem krwi wolą cieplejsze środowisko snu. Sypialnia nie powinna być jednak zbyt nagrzana, ponieważ w takim przypadku istnieje ryzyko wysuszenia błon śluzowych nosa, a w najgorszym przypadku przeziębienia. Jednocześnie nie należy dopuszczać do zbytniego wychłodzenia pomieszczenia, ponieważ taka temperatura nie pozwala ciału się zrelaksować.


Oto kilka wskazówek, jak stworzyć idealny klimat do snu:


  • Regularnie wietrz pomieszczenie (25 minut raz dziennie lub kilka razy dziennie po 5-10 minut)
  • Latem wietrz mieszkanie wcześnie rano lub późnym wieczorem.
  • Poszukaj przewiewnych i oddychających materiałów na materace (zwłaszcza naturalnych materiałów, takich jak bawełna, która szybko równoważy zawartość wilgoci w materacu).

Klimat snu i materac


Dobry materac pomoże stworzyć optymalny klimat snu i uniknąć nocnych potów. Naszym celem w Emma jest stworzenie najlepszego materaca dla wszystkich typów ciała, a dzięki naszej hybrydowej konstrukcji i wysokiej jakości pianek czujemy, że właśnie to zrobiliśmy! Nasz pokrowiec Emma ma specjalne włókno klimatyczne, które reguluje wilgotność, a warstwa pianki Airgocell® zapewnia wysoką oddychalność.