• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Melatonina

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Czym jest melatonina?

Melatonina to hormon produkowany przez organizm, który pełni kluczową rolę w regulacji rytmu dobowego oraz snu. Zwykle jest wytwarzana w odpowiedzi na ciemność, co pozwala organizmowi dostosować się do naturalnego cyklu dnia i nocy.

Głównym miejscem produkcji melatoniny jest szyszynka, mała gruczołowa struktura znajdująca się w mózgu.

Dlaczego melatonina jest ważna?

Melatonina odgrywa kluczową rolę w synchronizacji naszego wewnętrznego zegara biologicznego z cyklem światła i ciemności otoczenia.

Pomaga regulować cykl sen-czuwanie, poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie. Dla osób mających trudności z zasypianiem, suplementy melatoniny mogą okazać się pomocne, choć zawsze zalecane jest konsultowanie się z lekarzem przed ich stosowaniem, gdyż zbyt duża ilość melatoniny może również zaburzać metabolizm.

Jakie są źródła melatoniny?

Oprócz naturalnej produkcji w organizmie, melatonina jest dostępna w postaci suplementów diety. Wiele produktów spożywczych, takich jak wiśnie, orzechy i pomidory, również zawiera niewielkie ilości melatoniny.

W Emmie nie sprzedajemy melatoniny, ale mamy pewność, że nasze produkty do spania wystarczą, aby zapewnić dobry sen! Odkryj nasze rozwiązania do spania.