• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Nakładka na materac (Topper)

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Co to jest nakładka na materac?


Nakładki na materac (znane również jako materace nawierzchniowe lub toppery) to dodatki do materaca o wysokości od około 4 do maksymalnie 9 cm. Sprawiają one, że materac jest bardziej wygodny i wspierający. Pod względem budowy, nakładka na materac jest podobna do materaca. Materac nawierzchniowy ma rdzeń i pokrowiec. Poszczególne elementy mogą być wykonane z różnych materiałów. Może więc istnieć wiele różnych nakładek. Zapewniają one dodatkowe wsparcie dla ciała i sprawiają, że materac jest przyjemniejszy. Piankowe nakładki nie wpływają na rzeczywiste możliwości materaca. Nakładka jest przymocowana do rogów materaca za pomocą gumek w rogach. Częściowo są one również pokryte dodatkowymi powłokami antypoślizgowymi, które zapobiegają przesuwaniu się nakładki w przód i w tył na materacu.


Początkowo nakładki były tylko częścią łóżek ze sprężynami. Ta podkonstrukcja tworzy skrzynię, na której znajduje się materac. Następnie na materacu leży nakładka. Nakładka jest używana na zwykłych materacach i ma na celu dostosowanie komfortu osoby śpiącej. Jeśli materac jest zbyt twardy, można wybrać nakładkę, która sprawi, że materac będzie nieco bardziej miękki. Może to również działać w drugą stronę. Gdy materac jest zbyt miękki, nakładka może dodać mu twardości.


Wskazówki dotyczące wyboru nakładki na materac:


Oprócz jakości nakładki, ważne są również użyte materiały i stopień twardości. Najpopularniejsze materiały to pianka wiskoelastyczna, zimna pianka i lateks. Waga ciała osoby leżącej odgrywa ważną rolę przy wyborze nakładki na materac, a także indywidualne potrzeby dotyczące twardości. Osoby, które preferują bardziej przytulne doznania, powinny wybrać miękką nakładkę. Z drugiej strony, osoby lubiące twarde łóżko powinny wybrać wyższy stopień twardości. Przeciętnie większość osób wybiera nakładkę o wysokości 5 cm


Zalety nakładki


  • Pozwala na indywidualne dostosowanie
  • Alternatywa dla zakupu nowego materaca
  • Tymczasowa użyteczność i łatwość zdejmowania
  • Doskonałe w przypadku problemów ortopedycznych
  • Nakładki chronią również materac przed zużyciem.