• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Nocne Poty

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 

Loading

Edytowane w dniu 

Loading

Czym są nocne poty?


Pocenie się w nocy jest całkiem naturalne, a przeciętna osoba traci do 0,5 l potu na noc. Pocenie służy do chłodzenia ciała, ponieważ przenosi wewnętrzne ciepło (w postaci potu) przez pory skóry na zewnątrz. Jeśli otoczenie jest chłodniejsze niż temperatura ciała, może ono wchłonąć ciepło ciała. Zdarza się to każdej nocy, gdy ciało ochładza się do 2 ° C podczas snu, co pozwala na wystarczającą regenerację procesów wewnętrznych. Nocny pot może objawiać się od lekkiego wilgotnego filmu na skórze do przemoczonego łóżka. W skrajnych przypadkach silna potliwość jest określana medycznie jako nadpotliwość. Nadpotliwość nocna to regularne i nadmierne pocenie się podczas snu przez dłuższy czas. W takich przypadkach osoba często budzi się w nocy i jest przesiąknięta potem. Prowadzi to do zaburzeń snu i ma ogólnie negatywny wpływ na zdrowie. Inne okoliczności, takie jak zbyt ciepłe koce lub grzejniki, nie są przyczyną tego stanu.


Przyczyny zdrowotne


Dodatkowo, pikantne potrawy, spożywanie alkoholu, ciepłe koce lub ogrzewanie mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się w nocy. Nadmierne pocenie się w nocy może prowadzić do problemów zdrowotnych. Przyczyny nocnej nadpotliwości mogą być między innymi spowodowane różnymi lekami, fluktuacjami hormonalnymi, stresem psychicznym lub chorobą wirusową. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku regularnego nadmiernego pocenia się podczas snu, niezależnie od tego, czy problem występuje w ciągu dnia, czy w nocy. Próba zmiany nawyków życiowych, takich jak ograniczenie spożycia alkoholu lub unikanie pikantnych potraw, nie jest wystarczająca w przypadku nadpotliwości, gdyż stan ten wymaga pomocy medycznej.


Porady i rozwiązania na nocne poty


Jeśli nocne poty nie są spowodowane stanem zdrowia, jest kilka sposobów na walkę z obfitym nocnym potem:


  • Przewiewna odzież do spania zapobiega gromadzeniu się ciepła i pozwala skórze lepiej oddychać
  • Nie jedz zbyt pikantnych lub tłustych potraw.
  • Unikaj spożywania mocnego alkoholu i kawy
  • Unikaj stresu - ćwiczenia rozciągające przed snem mogą być bardzo pomocne.

Materace Emma i nocne poty


Oddychający materiał materaca Emma Original nie powoduje pocenia nocnego:


Pokrowiec górny ma specjalną strukturę włókien klimatycznych, które regulują wilgotność poprzez uwalnianie wilgoci, aby zapewnić idealny klimat do spania. Pokrowiec wykonany jest w 99% z poliestru i w 1% z elastanu. Można go również zdejmować i prać w pralce!

Pierwsza warstwa pianki, pianka Airgocell® , zapewnia idealny komfort dzięki wyjątkowej elastyczności punktowej i ma otwartą strukturę komórkową zapewniającą idealną cyrkulację powietrza