• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Odgazowywanie Materaca

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Co to jest odgazowywanie?


Gazowanie odnosi się do procesu, w którym materac piankowy uwalnia silny zapach po rozpakowaniu. Dzieje się tak, gdy LZO lub lotne związki organiczne ulegają rozkładowi. LZO nie są stabilne i rozpadają się, powodując uwalnianie gazów. Po zakończeniu procesu produkcji materac jest wysyłany do klienta, a po wyjęciu go z pudełka następuje ostatnia faza odgazowywania materaca. Zapach zazwyczaj znika po 7 dniach od umieszczenia materaca w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Zapach nie jest toksyczny, ale może być nieprzyjemny.


Czy materac Emma śmierdzi?


Jak wszystkie nowe produkty, materac Emma ma na początku lekki zapach "nowości". Ponieważ używamy wyłącznie wysokiej jakości materiałów, ten delikatny zapach zniknie po zaledwie kilku godzinach. Upewnij się, że materac jest przewietrzony w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeśli zapach nie zniknie, należy wyprać pokrowiec materaca lub wystawić materac na balkon lub taras na kilka godzin, a zapach zniknie.

PL Oeko-tex

OEKO-Tex® i Emma

Każda pojedyncza warstwa produktów Emma spełnia wymogi OEKO-TEX® Standard 100 klasa 1 (16.0.93305), co stanowi najwyższy poziom certyfikacji OEKO-TEX.