• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Poliester

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Czym jest poliester?


Poliester należy do rodziny polimerów, które są często spotykane w życiu codziennym, a mianowicie w produktach z tworzyw sztucznych. W większości przypadków włókna poliestrowe są łączone w tekstyliach, na przykład w wielu koszulkach i tapicerkach. Do produkcji poliestrów wykorzystywany jest tak zwany proces przędzenia w stanie stopionym. Polimery są topione pod wpływem ciepła, a następnie przeciskane przez wirujące dysze. W ten sposób powstają cienkie włókna, które są następnie przetwarzane na odzież i inne produkty. W zależności od metody produkcji, włókna te mogą być również bardziej trwałe lub mieć połysk.


Właściwości i zalety poliestru


Ogromną zaletą poliestru jest jego długa trwałość, a także łatwość utrzymania (poliester łatwo się pierze i szybko schnie). Wiele tkanin poliestrowych można prać w temperaturze do 60℃. Zawsze najlepiej jest postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu. W suszarce poliester powinien być umieszczony na niskim poziomie ciepła, ponieważ może się kurczyć w wysokich temperaturach.


Poliester to praktyczny materiał, który prawie się nie rozciąga ani nie marszczy. Prasowanie nie jest konieczne w przypadku materiałów poliestrowych.


Tkanina poliestrowa wspomaga również cyrkulację powietrza i nie przemaka pod wpływem potu lub wilgoci. W przeciwieństwie do bawełny, poliester pozwala na odparowanie potu i wody. Jest to możliwe, ponieważ poliester składa się z bardzo małych porów, które utrudniają wchłanianie wody. Materiał ten jest idealny do odzieży sportowej i pościeli.


Kolejną cechą poliestru jest to, że bardzo dobrze przechowuje ciepło i jest wyjątkowo miękki. Dlatego też górny pokrowiec naszych materacy Emma składa się z włókien poliestrowych, aby materac był wolny od wilgoci, a jednocześnie oddychający


Poliester i pokrowiec Emma


Pokrowiec górny naszych materacy Emma składa się z włókien poliestrowych, dzięki czemu materac jest wolny od wilgoci, a jednocześnie oddychający. Pokrowiec ma stylowe wykończenie z ciemnoszarej tkaniny i można go zdejmować i prać w pralce! Pokrowiec materaca Emma składa się ze specjalnego włókna klimatycznego, które reguluje wilgotność i zapewnia przyczepność dzięki antypoślizgowym elementom na dole. Pokrowiec jest jednocześnie elastyczny i idealnie dopasowuje się do ciała.