• Bezpłatna Wysyłka i Zwrot
  • 100 Nocy Próbnych
  • 10 Lat Gwarancji
  • Bezpieczna płatność w Przelewy24 i Blik

Twardość Materaca

PL Article Logo

Napisane przez  Zespół Emma

Opublikowane w dniu 6/19/23

Edytowane w dniu 6/18/23

Co oznacza twardość materaca?


Poszukując odpowiedniego materaca, trzeba zdecydować się na jego twardość. Ale co dokładnie oznacza twardość materaca? Podczas leżenia, kręgosłup powinien być ułożony prawidłowo pod względem ortopedycznym. Dlatego ważne jest, aby materac nie był zbyt miękki ani zbyt twardy. Właśnie w tym miejscu pojawia się kwestia twardości materaca, a Ty musisz zdecydować, co jest odpowiednie dla Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli wybierzesz niewłaściwy stopień twardości, może to prowadzić do długotrwałego uszkodzenia kręgosłupa, niepotrzebnego napięcia i bólu pleców.


Jeśli materac jest zbyt miękki, może dawać mało wsparcia dla kręgosłupa, co spowoduje zwiotczenie całego ciała. Prowadzi to do ciągłych problemów z plecami. W takim przypadku należy wybrać inny materac o wyższym stopniu twardości.


Jeśli materac jest zbyt twardy, może to oznaczać, że skóra jest zbyt mocno uciskana, a krążenie krwi nie jest wystarczające. Powoduje to senność rąk lub nóg. W nocy ciało musi odzyskać siły i zregenerować się, więc bardzo ważne jest, aby zadbać o prawidłowe krążenie krwi. Jeśli zauważysz, że Twój materac jest zbyt twardy, powinieneś rozważyć spanie na bardziej miękkim materacu.


Poziomy twardości


Rodzaje twardości materacy


Twardość H1: Materace o twardości H1 są bardzo rzadkie, ponieważ ten stopień twardości jest odpowiedni tylko dla osób dorosłych o wadze do 60 kg. Zazwyczaj są one wykonywane na zamówienie.


Twardość H2: Osoby ważące od 60 do 80 kg powinny wybrać ten stopień twardości.


Twardość H3: Materace o twardości H3 są najczęściej kupowane. Górna granica wagi takiego materaca to 110 kg.


Twardość H4: Materac o twardości H4 ma górną granicę 140 kg i jest określany jako bardzo twardy.


Twardość H5: Stopień twardości H5 jest jednym z najrzadszych stopni twardości wraz z twardością H1. Zazwyczaj są one również wykonane ze specjalnych produktów dla osób o wadze powyżej 140 kg.


W zależności od producenta materaca, szczegóły te mogą się jednak różnić. Ponieważ nie ma ustalonych zasad określania stopnia twardości, producenci mogą dowolnie decydować o tych oznaczeniach. Niektórzy producenci stosują na przykład oznaczenia takie jak "F1", "miękki", "średni" itp.


Twardość materaca Emma Original


Materac Emma Original ma średnią twardość, która pozwala ciału lekko zapaść się w materac, utrzymując kręgosłup w jednej linii i umożliwiając odpowiednie podparcie ciała. Przyzwyczajenie się do nowego materaca może zająć kilka tygodni. Jeśli po trzech tygodniach materac nadal będzie niewygodny, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy. Dodatkowo można również kupić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu.


Ponieważ potrzeby poszczególnych osób różnią się, oferujemy 100 dni na przetestowanie materaca Emma bez ryzyka! produktu. Jeśli stwierdzisz, że materac nie jest dla Ciebie idealny, ustalimy datę odbioru i zwrócimy Ci pełną kwotę!